Jdi na obsah Jdi na menu
 


Korálky

 

 

 

 

 

 

STROMEČEK ŠTĚSTÍ Z KORÁLKŮ

Je to velice jednoduché. Navlékáme korálky na drátek, nejlépe tloušťky 0,4cm. Začínáme pěti korálky, které navlékneme doprostřed drátku a zafixujeme na místě několikerým zkroucením levého i pravého konce drátku do sebe. Dobře je to vidět na fotografii.  Pak na levou stranu drátku navlékneme dalších pět korálků a znovu zakroutíme. Totéž učiníme ještě dvakrát na lévé straně drátku. Stejným postupem vytvoříme druhou, pravou stranu větvičky.
Z větviček poskládáme celý stromeček tak, že jednu větvičku zakroutíme do sebe s druhou v místě kde končí korálky. A pod ně zakroutíme třetí větvičku, atd. Celý stromeček může mít 20 větviček, ale i méně, nebo více. Záleží na vás, jak velký a hustý stromeček chcete mít. Zbylé spodní konce drátků zase zkroutíme kolem sebe a vytvoříme z nich kořeny stromečku. Ty pak přilepíme na kámen, nebo je jednoduše ke kameni přimotáme
.

 

 

Kytička z korálků

 

Materiál:

Na kytičku je potřeba 5 lístečků, 1 středový korálek a 25 rokajlů. Vlasec 0.25 mm 

Postup:

 1. Navlečete 5 rokajlů a lísteček. Konec na kterém je lísteček provlečete do kříze posledním rokajlem, takže máte dva konce. Na jeden konec navlékáte rokajl, na druhý lístečky.

 2. Dál jsou jenom 4 rokajly a lísteček, na konci jenom 3 rokajly. Konec, na kterém máte poslední lísteček provlečete prvním rokajlem v řadě , zhora dolů tak, že vlasec je pod kytičkou.

 3. Konec vlasce, na kterém je rokajl, provlečete znovu celou řadu rokajlů, ale jenom 3 středové z pěti. Pak kytičku otočíte, vlasec, který máte dole, znovu provlékáte lístečky a mezi ně přidáváte 1 rokajl.

 4. Na konec vlasce, kde je rokajl, navlečete středový korálek a protáhnete rokajlem z protější strany a zpět.

 Pro zpevnění, už jen provlékáte vlasec tak dlouho, dokud to jde.

 Tento návod naleznete na http://mariot.webgarden.cz/

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Kontakt

Tel: 721 017 313
Mail:
Brixova@seznam.cz
janat.t@cetrum.cz
web:
dotek-srdce.webnode.cz
http://citerapie.weebly.com/

Mail listArchiv

Kalendář
<< 08 / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 28374
Měsíc: 284
Den: 6